Tävlingsgrupp

Kata / Kumite

Deltagare i Kata och kumitegruppen förväntas träna flitigt på ordinarie pass och avser lägga ner mycket tid på sin karate. Som deltagare i gruppen innebär det många timmars extra träning samt ett flertal tävlingar under året. Gruppen tränar söndagar 10.00 - 11.30.

Instruktör: Jackie Vu, Mats Tegelstaden och Christian Greek & Jonas Sahli 

Jackie Vu

Coach/Huvudinstruktör

Kata:     

Guld Kata Master Göteborg Karate Open 2015

Brons Senior Wado troophy 2014

Guld Master Wado trophy 2014

Silver Adidas Open 2013


Kumite:

Silver DM Östergötland 2006

Silver Centrum Cup 2005

Brons (Lag) Wado RM 2005


Utmärkelser

Svenska Budo & Kampsportsförbundet Förtjänsttecken

Silver 2014 

Mats Tegelstaden

Coach/Huvudinstruktör


Utmärkelser

Svenska Budo & Kampsportsförbundet Förtjänsttecken

Silver 2014 

Silver 2008




Christian Greek

Coach/instruktör










Jonas Sahli

Coach/instruktör










Anthony Vu


Kata:

Guld Göteborg Karate Cup 2019

Guld Tuna Karate Cup 2019

Guld Elit Karate Cup 2019

Guld Svenska Kata Pokalen 2019

Guld Ishöj Karate Cup 2019

Brons Wado EM 2018

Guld Distrikts Cup 2018

Guld Heian Cup 2018

Silver Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Guld Göteborg Karate Open 2018

Silver (Lag) Göteborg Karate Open 2018

Guld Elit Karate Cup 2018

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Guld Swedish Karate Open 2018

Silver (Lag) Swedish Karate Open 2018

Guld Svenska Katapokalen 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Guld Karate Kid Cup 2017   

Silver Wado EM 2017

Guld Heian Cup 2017

Brons (Lag) Heian Cup 2017

Guld Göteborg Karate Open 2017

Guld      Elit  Karate Cup 2017

Brons  (Lag) Elit Karate Cup 2017

Guld Distriktscup 2017

Brons  Budokultur Open 2017

Guld Göteborg Karate  Open 2016

Guld Heian Cup 2016

Guld Budo Nord Open 2016

Guld Budokultur Open 2016

Guld (lag) Göteborg Karate Open 2016

Silver Göteborg Karate Open 2016

Guld Elit Karate Cup 2016

Guld (lag) Elit Karate Cup 2016

Guld Distriktscup 2016

Guld Svenska Katapokalen 2016

Brons (Lag) Svenska Katapokalen 2016

Guld  Karate Kid Open 2015

Guld  Stockholm Karate Open 2015

Silver (Lag) Stockholm Karate Open 2015

Guld   Swedish Kobujutsu Open 2015

Brons (Lag) Swedish Kobujutsu Open 2015

Guld   Heian Cup 2015

Guld   Budo Nord Open 2015

Silver  Göteborg Karate Open 2015

Guld   Yui Shin Kai Open 2015

Guld   Distriktscupen kata P9 2015

Guld Svenska Katapokalen 2015

Guld Västra Karate Cup 2014

Brons Luciapokalen Lagkata 2014

Silver  Karate Kid Cup 2014

Guld  Heian Cup 2014

Guld   All Wado Trophy 2014

Guld  (Lag) Haninge Open 2014

Silver  Haninge Open 2014

Guld Göteborg Karate Open 2014

Silver  Distriktcup Arboga 2014

Silver Karate Kid Cup 2013

Guld Göteborg International Open 2013

Silver Solna Karate Cup 2013

Silver Tuna Karate Cup 2013

Guld All Wado Trophy 2013


 


Kumite:

Brons Distrikts Cup 2018

Brons Heian Cup 2017

Silver Disktriktscup 2017

Brons Budokultur Open 2017

Silver Distriktscup 2016

Brons Västra Karate Cup 2015

Guld  Luciapokalen 2014

Guld Heian Cup 2014

Brons All Wado Trophy 2014

Silver Haninge Open 2014

Silver Distriktscup Arboga 2014

Silver Göteborg International Open 2013

Silver  Solna Karate Cup 2013

Brons Tuna Karate Cup 2013


Elias Ekman


Kata:

Brons Göteborg Karate Cup 2019

Silver Tuna Karate Cup 2019

Brons Ishöj Karate Cup 2019

Brons Heian Cup 2018

Guld Göteborg Karate Open 2018

Silver (Lag) Göteborg Karate Open 2018

Guld Elit Karate Cup 2018

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Silver Svenska Katapokalen 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Silver Karate Kid Cup 2017

Guld Wado EM 2017

Brons Heian Cup 2017

Brons Göteborg Karate Open 2017

Guld Elit Karate Cup 2017

Brons (Lag) Elit Karate Cup 2017

Brons Distriktscup 2017

Brons Budokultur Open 2017

Brons Svenska Katapokalen 2017

Brons Göteborg Karate Open 2016

Guld Solna Karate Open 2016

Brons Heian Cup 2016

Guld (Lag) Göteborg Karate Open 2016

Brons Elit Karate Cup 2016

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2016

Silver Distriktscup 2016

Brons (Lag) Svenska Katapokalen 2016

Brons Karate Kid Cup 2015

Brons Stockholm Karate Open 2015

Silver (Lag) Stockholm Karate Open 2015

Guld Swedish Kobujutsu Open 2015

Brons (Lag) Swedish Kobujutsu Open 2015

Brons Heian Cup 2015

Brons Göteborg Karate Open 2015

Brons Yui Shin Kai Open 2015

Silver Distriktscupen kata P10 2015

Silver All Wado Trophy 2014

Guld Haninge Open 2014

Guld Lagkata Haninge Open 2014

Brons Solna Karate Cup 2013

Brons Tuna Karate Cup 2013



Kumite:

Silver Distriktscup 2017

Guld Budo Kultur Open 2017

Guld Budo Kultur Open 2016

Guld Distriktscup 2016













Tindra Brännkärr


Kata:

Silver (Lag) Göteborg Karate Open 2018

Silver Elit Karate Cup 2018

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Brons Karate Kid Cup 2017

Brons Heian Cup 2017

Brons (Lag) Heian Cup 2017

Brons Göteborg Karate Open 2017

Guld Budokultur Open 2017

Brons Svenska Katapokalen 2017

Brons Göteborg Karate Open 2016

Brons Heian Cup 2016

Brons Budo Nord Open 2016

Brons Budokultur Open 2016

Brons Göteborg Karate Open 2016

Guld (Lag)Göteborg Karate Open 2016

Brons Elit Karate Cup 2016

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2016

Guld Distriktscup 2016

Brons (lag) Svenska Katapokalen 2016

Guld Karate Kid Cup 2015

Guld Stockholm Karate Open 2015

Silver (Lag) Stockholm Karate Open 2015

Brons Heian Cup 2015

Silver Budo Nord Open 2015

Brons Göteborg Karate Open 2015

Brons Svenska Kata Pokalen 2015

Silver (Lag) Svenska Kata Pokalen  2015

Brons  Distriktscupen kata F10 2015



Kumite:

Silver Budo kultur Open








Hanna Mosesson


Kata:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Silver Svenska Kata Pokalen 2019

Guld Distrikts Cup 2018

Silver (Lag) Heian Cup 2018

Brons Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Göteborg Karate Open 2018

Brons Elit Karate Cup 2018

Silver (Lag) Elit Karate Cup 2018

Silver (Lag) Swedish Karate Open 2018

Brons Karate Kid Cup 2017

Brons Heian Cup 2017


Kumite:

Brons Distrikts Cup 2018

Hanna Silfverforsen


Kata:

Brons Distrikts Cup 2018

Silver (Lag) Heian Cup 2018

Brons Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Yui Shin Kai Open 2015

Silver Kata Pokalen 2015

Guld Karate Kid Cup 2015

Guld Heian Cup 2016

Guld (Lag) Heian Cup 2016

Brons Kata Pokalen 2017

Brons Solna Karate Cup 2017



Isabella Bergström


Kumite:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Brons Distrikts Mästerskap 2018

Brons Yui Shin Kai Open 2018

Guld Distriktscup 2017

Silver Heian Cup 2017

Silver Karate Kid 2017

 

Alexandra Bergström


Kata:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Brons Elit Karate Cup 2019

Guld Svenska Kata Pokalen 2019

Guld Karate Kid Cup 2018

Silver Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver (lag) Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Yui Shin Kai Open 2018

Silver Elit Karate Cup 2018


Kumite:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Brons Distrikts Cup 2018

Brons Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Solna Karate Cup 2016

Brons Distrikscup 2017

Silver Heian Cup 2017

Brons Karate Kid Cup 2017

Brons Elit Karate Cup 2018



Victor Bergström


Kata:

Brons Göteborg Karate Open 2019

Silver Tuna Karate Cup 2019

Brons Elit Karate Cup 2019

Guld Yui Shin Kai Open 2019

Guld Svenska Kata Pokalen 2019

Silver Karate Kid Cup 2018

Guld Distrikts Cup 2018

Brons Heian Cup 2018

Guld Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver (lag) Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Yui Shin Kai Open 2018

Brons Elit Karate Cup 2018


Kumite:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Silver Distrikts Cup 2018

Guld Heian Cup 2018

Brons Heian Cup 2016

Brons Yui Shin Kai Open 2018




Anton Arvendahl


Kumite:

Silver Distriktscup 2018

Emilia Ekman


Kata:

Guld Tuna Karate Cup 2019

Brons Elit Karate Cup 2019

Guld Karate Kid Cup 2018

Silver Distrikts Cup 2018

Silver (Lag) Heian Cup 2018

Guld Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver Svenska Katapokalen 2018

Silver (Lag) Elit Karate Cup 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Brons Karate Kid Cup 2017

Hamid Moosawi


Kata:

Silver Tuna Karate Cup 2019

Silver Elit Karate Cup 2019

Guld Yui Shin Kai Open 2019

Guld Svenska Kata Pokalen 2019

Silver Distrikts Cup 2018

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Silver (Lag) Swedish Karate Open 2018

Guld Svenska Katapokalen 2018

Silver Distriktscup 2017


Kumite:

Brons Distrikts Cup 2018


Jonah Håkansson


Kumite:

Brons Distriktscup 2018

Ellen Karlsson


Kata:

Brons Göteborg Karate Open 2019

Silver Tuna Karate Cup 2019

Guld Elit Karate Cup 2019

Brons Heian Cup 2018

Guld (Lag) Heian Cup 2018

Silver Göteborg Karate Open 2018

Silver (Lag) Göteborg Karate Open 2018

Brons Elit Karate Cup 2018

Silver (Lag) Elit Karate Cup 2018

Silver (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Guld Karate Kid Cup 2017

Silver Heian Cup 2017

Guld (Lag) Heian Cup 2017

Brons Göteborg Karate Open 2017

Guld Distriktscup 2017


Kumite:

Brons Heian Cup 2017

Silver Distriktscup 2017


Isac Hellgren



Kata:

Brons Göteborg Karate Open 2019

Brons Tuna Karate Cup 2019

Brons Svenska Kata Pokalen 2019

Brons Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver (lag) Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Silver Distriktscup 2017

Silver Svenska Katapokalen 2017


Wille Westlund


Kata:

Brons Göteborg Karate Open 2019

Laila Moosawi


Kata:

Silver Tuna Karate Cup 2019

Brons Yui Shin Kai Open 2019

Silver Svenska Kata Pokalen 2019

Guld Distrikts Cup 2018

Brons Heian Cup 2018

Silver (lag) Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Brons Göteborg Karate Open 2018

Silver (Lag) Elit Karate Cup 2018

Guld Svenska Katapokalen 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Brons Karate Kid Cup 2017

Brons Heian Cup 2017

Brons Göteborg Karate Open 2017

Guld Distriktscup 2017

Silver Svenska Katapokalen 2017

Tor Andersson


Kata:

Guld Tuna Karate Cup 2019

Silver Yui Shin Kai Open 2019

Guld (lag) Yui Shin Kai Open 2019

Brons (lag) Svenska Kata Pokalen 2019

Brons Distrikts Cup 2018

Tuva Westlund


Kata:

Silver Elit Karate Cup 2019

Brons Svenska Kata Pokalen 2019

Silver Karate Kid Cup 2018

Brons Distrikts Cup 2018

Brons Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Olivia Bergström


Kata:

Guld Göteborg Karate Open 2019

Guld Tuna Karate Cup 2019

Brons Elit Karate Cup 2019

Guld Yui Shin Kai Open 2019

Guld (lag) Yui Shin Kai Open 2019

Brons (lag) Svenska Kata Pokalen 2019

Guld Karate Kid Cup 2018

Brons Distrikts Cup 2018


Kumite:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Silver Elit Karate Cup 2019

Silver Distrikts Cup 2018

Leila Karlsson


Kata:

Brons Tuna Karate Cup 2019

Brons Yui Shin Kai Open 2019

Guld (lag) Yui Shin Kai Open 2019

Guld Distrikts Cup 2018

Guld Heian Cup 2018

Guld (Lag) Heian Cup 2018

Silver Stockholm Karate Cup 2018 del.2

Silver (Lag) Göteborg Karate Open 2018

Brons Elit Karate Cup 2018

Silver Svenska Katapokalen 2018

Silver (Lag) Svenska Katapokalen 2018


Kumite:

Guld Disktrikts Cup 2018

Fabian Askenbom


Kata:

Silver Distrikts Cup 2018

Guld (Lag) Elit Karate Cup 2018

Brons Svenska Katapokalen 2018

Guld (Lag) Svenska Katapokalen 2018

Brons Karate Kid Cup 2017

Brons Heian Cup 2017

Guld (Lag) Heian Cup 2017

Guld Distriktscup 2017

Copyright Karate Dojo katrineholm 2018 © All Rights Reserved